Anieta Przed-Adopcyjna

,

 

Ankieta adopcyjna

 

Wszystkie poniższe pytania mają na celu jedynie pozyskanie informacji
o potencjalnym kocim domu. Znając zwierzaka, na tej podstawie mogę go lepiej dopasować do Państwa oczekiwań. Proszę o szczere wypełnianie ankiety, dla wspólnej Państwa i kociej korzyści.

 

 

 1. Czy obecnie mają Państwo inne zwierzęta w domu?
 2. Czy wszyscy domownicy wyrazili zgodę na adopcję Kota? Czy mieliście kontakt z Kotami i czy przy tej okazji nie wystąpiło swędzenie, wysypka, wypływ z oczu – innymi słowy – objawy alergii?
 3. Czy przewidujecie Państwo dla kota dom wychodzący czy nie?
  Jeżeli wychodzący – czy w okolicy nie ma ruchliwej ulicy? Czy bierzecie Państwo pod uwagę, że koty wychodzące giną pod kołami samochodów, rozszarpane przez psy i bardziej niż koty stricte domowe narażone są na zarażenie śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, takimi jak kocia białaczka czy zakaźny niedobór immunologiczny kotów?
  Jeżeli zaś dom będzie niewychodzącym, a Kot będzie mieszkał w bloku – na którym piętrze? Jaka jest Państwa opinia na temat zabezpieczania okien/balkonów siatką?
 4. Czy zgodzą się Państwo na kastrację/sterylizację Kotka? Zachipowanie, jeżeli posiadacie Państwo dostęp do domu z ogrodem?
 5. Czy są Państwo przygotowani na to, że początkowo Kot może być bardzo nieśmiały, chować się, uciekać, nie dawać się głaskać? Kot, jak każde stworzenie w nowym miejscu, będzie potrzebował trochę czasu na aklimatyzację w nowym domu. Bierzecie to Państwo pod uwagę?
 6. Czy zgodzicie się Państwo podpisać umowę adopcyjną? Wzór przesyłam wraz z powyższą ankietą.
 7. Czy zdają sobie Państwo sprawę, że Kot może coś zepsuć, zniszczyć,
  potłuc w mieszkaniu? może kogoś podrapać?
  Czy będzie to dla Państwa argument za tym, żeby kociaka „zwrócić”?
 8. Jak wyobrażają sobie Państwo wyjazdy wakacyjne w sytuacji posiadania
  Kota? czy są Państwo w stanie zapewnić mu opiekę na ten czas?
 9. Czy zgodzicie się Państwo na krótką wizytę poadpcyjną i przedadopcyjną?

10. Czy mogę spytać o status mieszkania, tzn. czy jest Wasze czy wynajęte? Pytam, ponieważ nie zawsze właściciele mieszkania wynajętego zgadzają się na posiadanie zwierzaka w domu, no i może też się zdarzyć, że ze względu na zmiany w życiu nie ma w nim miejsca dla Kota np. w nowym mieszkaniu,

11. Czy w mieszkaniu są małe dzieci? Czy miały już kontakt ze zwierzętami?

12. Czy posiadali Państwo już inne zwierzęta, jakie?
Czy były wśród nich koty?

 

Dziękuję za wypełnienie ankiety. Każdy kot ma swój charakter, każdy ma swoje wymagania. Mam nadzieję, że ten którego chcą Państwo adoptować – będzie tym właśnie upragnionym.